KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13004359
nr 1300 4359
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 12/150. Bladets mått: 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 januari 2020
kl 19:18:09
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage